Zaznacz stronę

Gry takie jak Fallout, Stalker czy choćby wydany całkiem niedawno Wastland, ukazują świat post-apokaliptyczny w sposób fascynujący i pochłaniający nas bez reszty. Panowie z polskiego studia Huckleberry podeszli do tematu post-apo w nieznany nam dotąd sposób. Sprawdźmy, czy idea gry Edengrad pochłonie fanów na kolejne godziny badaniu pustkowi.

A lonely hero wearing gas mask, city destroyed on the background

Świat Edengrad

Edengrad opowiada historie ludzi, którzy przeżyli skażenie planety na skutek globalnych konfliktów. Rząd stara się odbudować przyrodę planety za pomocą generatorów przyrody HYDRA. Jak znamy nasze Rządy, plan nie powodzi się w 100%… Pewnie myślicie: „no tak, ale my to już znamy, nic nowego, gdzie ta innowacyjność?”. A co, jeśli powiem Wam, że to wszystko dzieje się w trybie MMO? Otóż, Edengrad jest grą typu Survival MMORPG. W skrócie będziemy mieć możliwość wspólnie tworzyć świat pustkowi, oraz wchodzić w interakcje z graczami z całego świata. Zaczyna być ciekawie prawda?

Rozpoczynamy swoją przygodę tworząc bohatera, którego wygląd ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Pierwsze kroki stawiamy w bezpiecznym podziemnym schronie, który obecnie jest naszą bazą wypadową. W końcu nadejdzie moment, w którym naszym oczom ukażą się pustkowia i co dalej? Dalej, zaczyna się ogrom możliwości jakie daje nam studio Huckleberry. Jednym z głównych założeń gry jest crafting, dzięki któremu możemy wykonać dowolną rzecz w świecie gry. Począwszy od ogniska poprzez ściany, meble, ubranie, broń itd. W dodatku poziom tworzenia przedmiotów uzależniony jest od naszych umiejętności. Im bardziej rozwinięte mamy zdolności, tym lepsze przedmioty możemy tworzyć i posiadać. Zdolności do wyboru mamy pełny wachlarz: stolarstwo, chemie, górnictwo, gotowanie i wiele innych. Twórcy postarali się o to, aby rozgrywka nie była zbyt prosta. Podczas eksploracji natkniemy się na zmutowane zwierzęta czy innych graczy, z którymi będziemy musieli sobie radzić.

Zapytacie więc, gdzie cała idea gier MMO? W czasie rozgrywki tylko od nas będzie zależało czy napotkanych graczy będziemy traktować jak sojuszników czy wrogów. Gra daje nam możliwość handlu, bądź współpracy z sojusznikami, natomiast wrogów możemy eliminować, lub działać na ich niekorzyść. W pojedynkę tworzymy własne domostwa, a przy współpracy z innymi graczami możemy tworzyć osady, które dadzą nam specjalne możliwości niedostępne w pojedynkę. Każdy może znaleźć w tej grze coś dla siebie, mieć swoją własną ścieżkę której nie ogranicza fabuła.

Kampania na Wspieram.to

Twórcy potrzebują wsparcia społeczności, aby dokończyć swoje dzieło. Celem kampanii na wspieram.to jest dokończenie oprogramowania, oraz zakup serwerów. Suma potrzebna do zrealizowania celu wynosi 11 000 zł. Nie jest to kwota wygórowana, umożliwi natomiast uruchomienie wczesnej wersji gry, tak zwanej wersji alpha. Chłopaki w sposób czytelny i zrozumiały przedstawili swój produkt.

Jedyne co wymagałoby dopracowania, to zwiększona komunikacja ze społecznością na FB oraz na stronie kampanii. Większa liczba filmików na YT również nie zaszkodzi, być może jakaś reklama u youtubera? Niestety mam wrażenie, że brakuje czasu na te czynności. Uważam jednak, że mimo wszystko, są duże szanse na osiągnięcie celu, gdyż produkt jest genialnie przemyślany, ma nieograniczone spektrum możliwości. Jest wydany w świecie, który gracze bardzo sobie cenią i lubią, w świecie gdzie potrafią zatracić się na wiele godzin.

Na zakończenie odniosę się jeszcze do nagród za wsparcie projektu polskiego studia. Uważam za świetny pomysł umieszczenie w grze śladów po wspierających projekt. Mianowicie za wsparcie projektu w grze może pojawić się postać z naszym imieniem nazwiskiem, ksywką bądź jakieś inne znamię świadcząc o naszym poparciu Edengradu. Twórcy, dają nam również możliwość spędzenia z nimi jednego dnia w studiu, będziemy mogli przekazać im swoje poglądy, spostrzeżenia. Kto wie, może coś z naszych pomysłów trafi do gry? Jest to również świetny pomysł jako prezent, bo który gracz nie chciałby zobaczyć jak powstaje taka gra? Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje na temat gry i życzę powodzenia w osiągnieciu celu, który jest na wyciągniecie ręki!

kamilKamil Larecki
Gaming Expert

Pasjonat i ekspert od gier komputerowych. Umie grać na wszystkim i we wszystko, nie ważne czy z prądem czy bez. W naszym zespole pisze i ocenia kampanie gier komputerowych oraz planszowych.

Share This