Zaznacz stronę

Moda na Cat Cafe, czyli na Kocie Kawiarnie obejmuje cały świat i… trafia również do Polski! Już niedługo w przytulnych wnętrzach Kociej Kawiarni wypijesz kawę i zjesz pyszne ciasto przy akompaniamencie kociego mruczenia. Kraków jako pierwsze miasto w Polsce zdecydowało się zapoczątkować ten nowy trend.

MicroVentures

Panuje opinia, że w wielkich miastach znajdziesz wszystko. Są nowe biurowce, kina, galerie handlowe, wielkie, nowoczesne osiedla. Jest więcej miejsc pracy, żyje się szybciej, jest więcej możliwości, ale… okazuje się, że posiadanie zwierząt w domu jest często sporym wyzwaniem dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich. Długie godziny pracy, właściciele mieszkań, którzy nie zgadzają się na zwierzęta, częste nieobecności w domu, to wszystko nie sprzyja posiadaniu na przykład kota.

 

W Japonii, gdzie rozpoczęła się moda na Kocie Kawiarnie (Cat Cafes), podobne problemy skłoniły miłośników kotów do stworzenia takich miejsc, gdzie można pobyć z kotem bez konieczności zabierania go do domu. Miejsca, w którym koty mimo naszego braku czasu i nieregularnych wizyt, będą zadbane, najedzone i szczęśliwe. Japonia, Tajwan, a potem inne zakątki świata zaraziły się nową modą. W ciągu ostatnich kilku lat kawiarnie otworzyły się w USA, Australii oraz w wielu krajach w Europie, ale niestety nie w Polsce…

MicroVentures.pl

Pani Ewa Jemioło, miłośniczka kotów z Łodzi postanowiła otworzyć pierwszą w Polsce Kocią Kawiarnię, gdzie na stałe będą rezydowały koty. Goście Kawiarni będą mogli poczytać książkę, wypić kawę czy zjeść dobre ciasto w towarzystwie kotów. Dodatkowo osoby, które zaprzyjaźnią się z kotem będą mogły go adoptować.

 

Ze względu na spore nakłady wynikające z wyposażenia lokalu i dostosowania go do wymogów SANEPIDU, Pani Ewa zdecydowała się na sfinansowanie projektu za pomocą crowdfundingu biorąc przykład z innych Kocich Kawiarni na świecie, które zebrały setki tysięcy dolarów na ich otwarcie. Londyńska Kocia Kawiarnia na portalu Indiegogo zebrała 100 tys. funtów i jest wymieniana jako jeden z 20 najlepszych startupów 2014 roku w Anglii. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie miejsca dostępne są wyłącznie na rezerwacje!

Ekipa Micro Ventures ma przyjemność tworzyć kampanię crowdfundingową Kociej Kawiarni w Polsce. Jesteśmy odpowiedzialni za napisanie kampanii, promocję, video marketing oraz zarządzanie kampanią. To projekt, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mediów i kociarzy. Mamy nadzieję na wielki sukces. Więcej szczegółów już wkrótce na polakpotrafi.pl. Już wkrótce, również z Twoją pomocą powstanie pierwsza w Polsce Kocia Kawiarnia!

Share This