Zaznacz stronę

Pierwsza w Polsce platforma społecznościowa dla miłośników fotografii staje się faktem! Skierowana jest do, tych którzy fotografię uważają za swoją pasję. Tutaj każdy może zdobyć spore grono fanów niezależnie od rodzaju aparatu, czy doświadczenia w tej profesji. Poznaj Shuttout!

Shuttout

Kiedy podoba nam się zdjęcie często używamy określeń – interesujące, wzruszające, niesamowite, ale najczęściej mówimy po prostu – ładne… Ale co to znaczy, pod jakim kryterium ładne? Profesjonalista zwróci uwagę na oświetlenie, na kadr, na ustawienie postaci, na nasycenie kolorów. Jednak reszta odbiorców oceni je na swój subiektywny sposób. Pytanie czy trzeba być sommelierem aby ocenić czy wino jest smaczne? Czy trzeba być profesjonalnym fotografem, aby powiedzieć, że zdjęcie nam się podoba, bądź nie?

Oczywiście istnieją konkursy dla profesjonalistów, gdzie biorą udział prace najlepszych z najlepszych. Jury składa się z uznanych osobistości, które zwraca uwagę na najmniejszy nawet szczegół. Wygrywają zdjęcia te wyjątkowe, najlepiej przygotowane, opowiadające historie, przedstawiające obrazy z całego świata. Sama kwestia uczestnictwa w takim konkursie jest dużym wyróżnieniem. Jasne jest, że fotograf amator nie miałby nawet szans dostać się do takiego konkursu. W obawie przed porażką w starciu z profesjonalistami nie publikują swoich, często bardzo dobrych zdjęć. A Szkoda…

A co gdybyśmy odwrócili zasady? Gdyby pojawiły się konkursy dla amatorów, ale z pulą nagród jak dla profesjonalistów? Co gdyby wystarczyło tylko zrobić dobre zdjęcie, które spodoba się jak największej ilości osób? Fotografia nie jest już zarezerwowana dla nielicznych. Przeciwnie! Jest pasją milionów ludzi na całym świecie, jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu i idealnym pamiętnikiem wyjątkowych chwil z podróży, rodzinnych spotkań czy pierwszej randki…

Właśnie w tych aparatach kryje się moc i dusza fotografii, nierzadko większa niż w przypadku tych profesjonalnych. Nie dlatego, że bylejaka… ale dlatego że płynie w nich autentyczność, potrzeba chwili oraz prawdziwe emocje.

Dzisiaj miłośnicy fotografii mogą wreszcie nabrać wiatru w żagle i pokazać, że fotograf amator też potrafi! Powstaje właśnie pierwsza w Polsce i jedyna na świecie platforma dla amatorów fotografii Shuttout! To projekt tworzony przez Polaków dla milionów ludzi na całym świecie. Umożliwia nie tylko udział w konkursach i wygrywanie pieniądzy, ale także zarabianie na organizacji konkursów. Projekt nabiera tempa i zdobywa co raz większe grono fanów. Za projektem stoi ekipa z wieloletnim doświadczeniem w biznesie. Ludzi z pasją i wizją sukcesu.

Na portalu PolakPotrafi.pl trwa właśnie kampania finansowania społecznościowego, której celem jest zebranie funduszy na rozwój platformy Shuttout oraz na wyjście na rynek międzynarodowy. Zespół Micro Ventures czuwa nad projektem w zakresie budowania społeczności oraz zwiększania zasięgu i dynamiki kampanii. Jesteśmy zdania, że w tym przypadku 100% to tylko początek! Shuttout wsparło blisko 170 osób na łączną kwotę 26 tys. zł! Zostało już tylko 12% procent do tego, aby kampania zakończyła się sukcesem! Każdy może wesprzeć projekt i pokazać, że Polak Potrafi! Za udzielone wsparcie przygotowaliśmy wspaniałe nagrody – mówi Mateusz Chłodnicki założyciel i pomysłodawca projektu.

Serwis społecznościowy Shuttout dla miłośników fotografii już niebawem stanie się faktem. Jest szansą dla wielu amatorów na zdobycie uznania wśród społeczności. Z pewnością przyczyni się także do popularyzacji fotografii jako pasji i formy spędzania wolnego czasu, a przecież o to przede wszystkim chodzi! Oby jak najwięcej takich projektów! Trzymamy kciuki!

Share This